Головна / Новини / Розпочалися обговорення мешканцями б/к будинків щодо визначення управителя

Розпочалися обговорення мешканцями б/к будинків щодо визначення управителя

На інформативних зустрічах, які проводять заступник селищного голови Анатолій Степаненко, начальник відділу ЖКГ Інна Длужинська, юрисконсульт КСР Людмила Савченко, за присутності директора КП «Калинівкаблагоустрій» Святослава Дмитренка, старост, депутатів, членів виконкому, виникло багато запитань від мешканців: як вплине така форма правління на мешканців, що вони втратять, а що здобудуть – даємо розгорнуті відповіді на всі питання, аби заспокоїти всіх, хто ще має сумніви!

Що сталося і чому так терміново потрібно визначати управителя будинку?

🔰У дію вступили введення до Закону України №1060 від 03.12.2020 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», яким передбачено запровадження публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг. Договори про надання комунальних послуг, у тому числі із співвласниками багатоквартирних будинків, які не прийняли рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг, мають бути укладені виконавцями відповідних комунальних послуг впродовж двох місяців з дня набрання чинності рішенням КМУ про затвердження типових публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг

Які повноваження має управитель будинками?

🔰Управить забезпечує всі належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку. Зокрема, утримання спільного майна будинку (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкових територій, обслуговування внутрішньобудинкових систем, обслуговування освітлення на прибудинкових та у під’їздах), купівля електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна будинку (освітлення під’їздів, прибудинкових територій), поточний ремонт спільного майна будинку.Згідно з ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», управління багатоквартирним будинком здійснюють його співвласники. Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку, які мають забезпечувати належне утримання та належний санітарний стан, протипожежний і технічний стан спільного майна б/к будинку; забезпечувати технічне обслуговування та, у разі необхідності, проведення поточного і капітального ремонту спільного майна б/к будинку. За їх рішенням усі функції (або частина) з управління б/к будинком можуть передаватися управителю.

Обрати нового управителя – обов’язкове рішення?

🔰Ні. Обслуговування б/к будинків має здійснювати ся за вибором та рішенням його співвласників, а саме: створення ОСББ, визначення управляючої компанії органами місцевого самоврядування або обслуговування будинку самостійно. У разі, якщо мешканці не визначать для себе форму управління, призначить орган місцевого самоврядування (тобто Калинівська селищна рада) на основі конкурсу.

На який термін визначається управитель?

🔰Терміном на один рік.

Так. Але тільки тоді, коли у статутних документах комунального підприємства є функція з управління будинками та спеціаліст, відповідного рівня освіти. І теж на конкурсній основі.

Яка компанія може бути управляючою?

🔰Та компанія, фізична, суб’єкт підприємницької діяльності, чи юридична особа, яка має право здійснювати діяльність з управління б/к будинком, має працівників відповідної кваліфікації та достатній рівень забезпеченості матеріально-технічної бази.

Селищна рада в свою чергу:

🔰Бере участь в організації та фінансуванні капітальних ремонтів житлових будинків, капітальних ремонтів майна, що перебуває у спільній власності б/к будинку, в межах бюджетних програм, визначених за рішенням селищної ради. Б/к будинки списуються з балансу селищної ради, АЛЕ всі обіцяні ремонти будуть виконані! Це стосується ремонтів дахів, заміна вікон у під’їздах, бетонна відмостка навколо будинків, євро двори.

Водопостачання та водовідведення. Хто буде обслуговувати внутрішні мережі?

🔰буде обслуговувати мережі загального користування.

Списання багатоквартирного будинку з балансу. Що це означає?

🔰Списання будинку з балансу Калинівської селищної ради для мешканців ніяк не позначиться. Зміниться лише компанія, яка буде обслуговувати цей будинок.

Прибудинкова територія? Хто буде відповідальний за її утримання (прибирання)?

🔰За прибудинкову територію (її межі та територію) відповідальна управляюча компанія та співвласники б/к будинку.

Борги, які мають мешканці будинку, куди перейдуть після створення ОСББ чи іншої форми управління? Хто правонаступник цих боргів?

🔰Заборгованість мешканців перед комунальним підприємством не переходить до управляючої компанії.

Чи зміниться вартість послуг для мешканців?

🔰Так, залежно від переліку та обсягів послуг, які потрібно буде надавати, індивідуально по кожному будинку.

Що далі?

🔰Мешканцям необхідно визначитись щодо форми управління багатоквартирним будинком та надати протоколи до селищної ради.

🔰При позитивному рішенні, визначеному в протоколі мешканців більшістю голосів, воно є підставою для оголошення конкурсу.

🔰Прийняття рішення про затвердження конкурсної документації та оголошення конкурсу.

About admin

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

*