Головна » Новини » СЬОГОДНІ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ

СЬОГОДНІ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ

Цей період цілком присвячений останнім подіям з життя Ісуса Христа: таємній вечері з учнями, підлій зраді Його Іудою за тридцять срібників, арешту, неправедному суду, знущанням, Його стражданням, смерті на Хресті та погребінню.

З 2-го по 5-те квітня можна їсти лише хліб, овочі і фрукти, 6 квітня — повне утримання від їжі, а 7 квітня дозволена гаряча їжа без олії.

Останній передпасхальний тиждень пов’язаний із багатьма обрядодіями, кожен день тижня називається Великим і має своє сакральне значення.

Великий понеділок (2 квітня). Цього дня варто привести дім до ладу — пофарбувати, відремонтувати та прибрати.

Великий вівторок (3 квітня). Бажано усе перепрати та підготовити одяг.

Велика середа (4 квітня). Цього дня з домівки варто винести усе сміття, а також готувати яйця для крашанок.

Чистий четвер (5 квітня). Варто встати до сходу сонця та викупатися. Кажуть, що цього дня вода має цілющі властивості. Є ще одна умова перед купанням — помолитися. Також цього дня починають готувати паски.

Страсна п’ятниця (6 квітня). Цього дня не можна нічого робити по дому, співати, танцювати або слухати музику. Також варто утриматися від їжі.

Велика субота (7 квітня). Господині готують все для пасхального застілля та фарбують яйця.

Велике Воскресіння (Великдень). Знімаються всі обмеження на прийом їжі. Цього дня проводяться урочисті богослужіння, хресні ходи та окроплення святою водою.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов`язкові поля позначені *

*